Letný tábor Kontakt 2022 – Muránska Zdychava

Letný tábor Kontakt 2022 – Muránska Zdychava

Aj tento rok sme išli do stanov

Aj tento rok sme sa odvážili ísť v lete pod stany. Muránska Zdychava nás priťahuje ako magnet. Bojové podmienky nás naučia vážiť si komfort, ktorý sme nechali doma. Dobiedzajúce osy sme zlikvidovali vo vlastnoručne vyrobených lapačoch z plastových fliaš a medvede sme odstrašili našim hlukom. Mali sme možnosť prežiť noc v indiánskom stane, stráženie ohňa a tábora po celú noc, hry, neobyčajnú táborovú kuchyňu a ešte sme si aj pripravili hamburgery.

Známe aj nové aktivity

Tento rok pribudlo niekoľko noviniek – napríklad vodná verzia Baseballu, kde sme méty nahradili bazénmi plnými vody. Dorastenci museli tiež zvládnuť poskladanie bicykla a prevoz lanami na čas, boje s lukmi a šípmi, rugby na zelenej lúke, novú hru lakros, kinball, volejbal a mnoho ďalších aktivít. Víťazom bol každý, kto vydržal až do konca.

Božie slovo a náš tajný hosť

Nechýbala ani nočná hra a ranné stíšenie s Bohom, ktoré viedol Peťo Č. Pri táborovom ohni sme si opiekli špekačky a klobásy a tiež sme mali možnosť počúvať výklady Božieho slova. Jeden večer nás prišiel navštíviť aj náš tajný hosť – kazateľ Andrej Kraljik. Hovorili sme o tom, že záchranu nemusíme odkladať. Preto sme mali na tričkách aj nápis: Now is the time (Teraz je čas).

A čo ďalej?

Každý tábor sa skončí a čo ďalej? Sme vďační za to, že sme sa mohli lepšie spoznať a už sa tešíme sa na nový Školský rok, na kluby kontakt, ktoré sú pravidelne každý piatok v BJB Košice na Slovenskej jednoty 16.