Naši dorastenci v tábore na Borde

Naši dorastenci v tábore na Borde

Naši dorastenci na Borde

V septembri sme napísali do zoznamu 11 detí, nazvali ich Dorastom a teraz by sme veľmi chceli, aby z nich bol dobrý„kolektív“. Dá sa to vôbec??? Z Božej milosti ÁNO.
Pamätáte sa ešte, ako sme sa spoločne ako zbor modlili za náš dorast? Bolo to na jar tohto roku, pred našim prvým dorasteneckým táborom. Dorastenci vtedy prežili zaujímavý víkend na Borde s výstižným názvom ŠTARTUJEME. Bol z nich nový kolektív, ktorý sa potreboval spoznávať. S láskou myslíme na tie úprimné modlitby, lebo sme naozaj svedkami Božej milosti.

Príležitosť pre vzájomné zblíženie

Myslím, že dorastenci potrebovali príležitosť. Dostali ju, keď sme im navrhli, aby si tohtoročnú službu na Vianoce zobrali na starosť oni. Neboli úplne nadšení, nevedeli, čo ich čaká a čo to úplne znamená. A tak sme začali spoločne tvoriť program večera a ich nadšenie začalo rásť. Na našom prvom stretnutí ohľadom scénky padali nápady takou rýchlosťou, že ich nebolo možné ani zapisovať.

Aktivita dorastencov pri príprave vianočného programu

Keď sme po niekoľkých stretnutiach navrhli, aby sme postupne nosili rekvizity, čo kto bude mať oblečené, na moje prekvapenie prišiel Miško s turbanom na hlave, Peťo v župane a Jonnie bol v saku už každý nasledujúci nácvik. Stretávame sa dvakrát do týždňa a pripravujeme sa na službu na Vianoce. Neviem, ako to dopadne a či sa vám to bude páčiť. Ale určite viem, že naši dorastenci vďaka tejto príležitosti veľmi porástli. Boli ochotní obetovať svoj voľný čas (a nebolo ho málo), zaprieť svoju prirodzenosť a hanblivosť (to platí iba pre niektorých) a vytvoriť tak spoločné dielo, ktorého posolstvom má byť láska Pána Ježiša Krista voči nám ľuďom.

A čo na to dorastenci?

Dorastenci to vyjadrili takto: Nech je tento program, na ktorom dorastenci s láskou a nadšením pracovali , im na budovanie, nám na požehnanie a Pánu Bohu , vďaka ktorému sa toto všetko môže diať, na slávu!!!