Zborová rodina na Zelenom Brehu 2024

Zborová rodina na Zelenom Brehu 2024

Krásne počasie sme opäť dostali do daru a patrične sme ho aj využili na aktívny oddych v spoločenstve našej duchovnej rodiny. Brat kazateľ Andrej Kraljik nás v sobotu naladil na nedeľnú bohoslužbu na otvorenom priestranstve pokusom, pri ktorom sa nikomu nepodarilo premeniť lentilky na tic tac cukríky. Sofia nám zorganizovala hru, kde vtesnala do jednej polhodinky celý týždeň. Každý mal možnosť rozprávať sa na rôzne témy minimálne so siedmymi ľuďmi z nášho tábora. V sobotu dopoludnia hľadali deti s rodičmi poklad a verte mi, mali čo robiť. Kapitán pirátov sa ospravedlňuje technicky založeným pátračom, ktorí hľadali presne podľa GPS polohy. Mapka neodpovedala realite, ale viedla cez rébusy k ostrovu Osamelých morských panien, kde bol poklad ukrytý. Piráti ako Jednooký Beno, Drsná Ema či Zákerná Nela ho však dobre schovali (aj do kontajnera). Napokon sme ho všetci našli. Problémy pri hľadaní vystriedali problémy s delením pokladu 🙂 Ale aj to sme napokon zvládli a každý dostal svoju čiastku.

Internátna strava a káva za 2,50 eur nás nerozhodila, vedeli sme, že nás čaká večerné opekanie. Opekačku nám spríjemnili chvály improvizovanej skupiny, ktorú viedol Robo na gitare. Utekali sme na chvíľu pred búrkovým vetrom a krátkym osviežujúcim dažďom, ale skalní opekači pokračovali ďalej.

Deň sme začínali ranným behom, tu nás zaskočila skupina chlapcov dorastencov, ktorú viedol Jany a ktorí odbehli 10km pred raňajkami. Gratulujeme. Chladnejšia voda neodradila plavcov a mladí si zaskákali z móla. Niektorí sa plavili na lodi a všetko sledovali. Jedna loď bola ozvučená a vyhrávala ostošesť.
Detské hry striedala besiedka a po večeri sme si zahrali volejbal, futbal a freezbe ultimate. Niektorí sa rozhodli vystúpiť na Šimonku (1092 m.n.m), ktorú bravúrne zdolali.

Verím, že sme si oddýchli a duchovne načerpali. A tento text z nedeľnej kázne nás vedie ďalej k tomu, aby sme naše mysle upriamovali na Boha.

Napokon, bratia, upriamte svoju myseľ na všetko, čo je pravdivé, čestné, spravodlivé, čisté, láskyhodné a úctyhodné, to, čo je cnostné a chvályhodné. 9 Robte to, čo ste sa naučili, čo ste prijali, počuli a videli na mne. A Boh pokoja bude s vami. Fil. 4, 8-9