Čo očakávať pri prvej návšteve nášho zboru

Radi ťa v nedeľu privítame

 

 

O čo tu ide

Jednoducho povedané, naším cieľom je podeliť o najväčší dar, ktorý sme do svojich životov prijali – možnosť blízkeho, osobného vzťahu s Bohom, skrze jeho syna Pána Ježiša Krista. Chceme, aby sa to mohlo stať aj tvojim darom a aby sme ho spoločne s Božou pomocou vedeli prijať, porozumieť mu a používať ho.

Naše spoločenstvo je plné nedokonalých ľudí, s tými najrôznejšími životnými príbehmi.

Bez ohľadu na to, čím si prešiel a čo si o Bohu a viere v Neho myslíš, u nás nájdeš prijatie, lásku, milosť a odpustenie, ktoré dáva len Ježiš. Nie preto, kým sme my, ale len preto kým je On.

Naplánuj si návštevu

Radi ťa u nás privítame! Daj nám vedieť, že chceš prísť! Pri vstupe do budovy sa ťa ujme niekto z nášho uvítacieho tímu.

Uvítanie

Pri prvej návšteve nášho zboru sa môžeš obrátiť na osobu stojacu pri vstupe, ktorá ti rada odpovie na tvoje otázky týkajúce sa bohoslužieb, stretnutí detí, dorastu, mládeže, malých skupiniek, prípadne ťa prevedie priestormi našej modlitebne, čo ti pomôže ľahšie sa u nás zorientovať.

Kde sa stretávame

Schádzame sa pravidelne, každú nedeľu o 9:30 v kostole na Slovenskej Jednoty 3205/16, 040 01 Košice. Pozri si mapu.

Bohoslužby

Stretávame sa preto, aby sme si dobrú správu – Evanjelium neustále v našich modlitbách, osobných príbehoch, piesňach a vyučovaní Božieho slova pripomínali.

Bohoslužby, ktoré trvajú približne 90 minút začíname všetci (všetky vekové skupiny) spoločne o 9:30 . Zvyčajne po oznamoch majú deti možnosť odísť a zúčastniť sa stretnutia pre deti (4 vekové skupiny). Po ukončení bohoslužieb vás radi privítame v našej kaviarni, kde môžete spolu s nami stráviť čas v príjemnej atmosfére spoločným rozhovorom.

Počas týždňa v piatok mávajú svoje stretnutia mládežníci.

Bohoslužby a stretnutie mládeže sú simultánne prekladané do anglického jazyka. Ak máš o preklad nedeľnej bohoslužby záujem pri vstupe do hlavnej sály si vypýtaj prenosné zariadenia slúžiace k tomuto účelu.

Stretnutia pre deti

Našich bohoslužieb sa môžeš zúčastniť aj so svojimi malými (väčšími) deťmi, ktoré môžu navštevovať jedno z pre nich určených stretnutí. Naši dobrovoľníci sa o deti postarajú a prostredníctvom biblických príbehov a pútavých aktivít primeraných ich veku im pomôžu objavovať Boží dar človeku.

Čo si obliecť

Rovnako ako v iných rodinách, aj v našej zborovej rodine sa nosí oblečenie najrôznejších štýlov. To, čo však máme všetci spoločné je to, že sa tešíme na stretnutie s Tým, ktorý pozerá viac do vnútra človeka, ako na to, čo vidno navonok.

Kaviareň

V nedeľu po skončení bohoslužieb funguje kaviareň Sunday caffe s rôznymi druhmi kávy, čajov, kakaom a chutným koláčikom! Je to priestor pre vzájomné spoznávanie a rozhovory.

On-line vysielanie

Každú nedeľu po 9:30
vysielame naživo

Archív kázní

Archív nedeľných kázní nájdeš na našom kanáli youtube

Podcasty

Naše podcasty môžeš počúvať na Spotify, Apple Podcast, Google Music, Podcast Addict

Knižnica

Zborová knižnica je otvorená každú nedeľu 30 min po skončení Bohoslužieb.

Na výber je viac ako 300 titulov.

Preklad do Angličtiny

V prípade potreby sú nedeľné ranné zhromaždenia simultánne prekladané do angličtiny. Ak hovoríš po anglicky a chceš uctievať s nami, si srdečne pozvaný.

Skupinky

Nezáleží na tom kto si a odkiaľ pochádzaš. Máme pre teba skupinku, ktorá ti bude vyhovovať.

Starostliovsť o dieťa

Každú nedeľu majú naši učitelia a pomocníci
pripravený kreatívny program, pomocou ktorého
sa deti môžu dozvedieť viac o Bohu
a Božej láske k nim.

Sunday café

Kaviareň (Sunday café) je otvorená a prístupná po nedeľných ranných Bohoslužbách. Ak sa neponáhľaš domov, alebo sa chceš s niekým porozprávať, či posedieť si pri čaji alebo káve, buď slobodný a využi túto možnosť.

Parkovanie

Parkovať môžeš priamo pred kostolom alebo v jeho okolí (blízke okolie nepatrí do mestskej parkovacej zóny)

Sledujte nás aj na Facebooku

Sledujte nás aj na Facebooku

Radi ťa v nedeľu privítame