Milujem manželstvo – večer pre manželské páry

Milujem manželstvo – večer pre manželské páry

Milujem manželstvo

Tento večer sme zorganizovali v rámci Národného týždňa manželstva, aby sme vzdali úctu autorovi manželstva – Pánu Bohu a vzájomne vyjadrili našu vďaku jeden druhému. Muž svojej manželke a žena svojmu mužovi.

Témou týždňa manželstva bolo „Hráme sa spolu“ a preto aj tento večer bol priestor na zamyslenie, spoznávanie sa, budovanie vzťahov a tiež hry. Hľadali sme recept na šťastné manželstvo a na záver nás čakala slávnostná večera.

Každý má svoj príbeh

Som si istý, že hociktorý pár by nám moho povedať nam svoj príbeh. A určite by nám nestačil ani cely mesiac nato, aby sme sa všetci zúčastnení vystriedali. Každý pozná, čo to znamená žiť po boku toho druhého – prežívať spolu radosť, víťazstva, spoločné projekty, sťahovania, prácu, školu, výlety, návštevy, dovolenky, spoločné stolovania, deti, vyzdvihnem najmä obdobie puberty a niektorí už aj vnúčatá. Ale tiež poznáme to, ako sme niesli prehry, bolesti, choroby a neúspechy. Keď ten jeden nevládal, ten druhý ho podržal a naopak. (Príslovia, Kazateľ)

Manželstvo je dobrá inštitúcia

Chceme týmto stretnutím aj demonštrovať, že manželstvo je dobrá inštitúcia len dnes jej akosi ľudia nerozumejú. Na rozdiel od dnešného konzumného pohľadu na život a manželstvo nie je manželstvo o tom, čo môžem od druhého získať, ale skôr o tom, čo môžem dať. Skutočné manželstvo nie je otrokárstvo a nie je to ani dekomkracia. Je postavené na princípoch lásky, tolerancie a úcty. (Efežanom 5)

My, čo máme už viac rokov manželstva za sebou, mi určite potvrdíte, že

Láska, ktorá drží naše manželstva pohromade nie je iba sladká zamilovanosť, ktorá mala bezpochyby svoje miesto na začiatku nášho vzťahu, keď sme sa vzájomne okresávali a určovali si svoje rodinné tradície. Ale je to najmä láska, ktorá je odrazom Božej lásky, ktorá si nekladie žiadne podmienky – budem ťa
milovať až keď ty budeš taký a taký, alebo budeš robiť to či ono. Je to láska, ktorá je rozhodnutím milovať toho druhého za každých okolností.(1. Korinťanom 13)