Pozdrav z misie od Petriľákovcov

Pozdrav z misie od Petriľákovcov

Milí partneri misie na Ukrajine,

tak ako vy aj my sme už plne nasadení v novej jesennej sezóne. Dovoľte nám, aby sme sa v tomto newslettri ohliadli za letným obdobím a informovali vás o dianí v našej službe na Ukrajine.

Kázanie

Začiatkom júla som kázal v našej dcérskej cirkvi v mestečku Sambir, kde sme zároveň pripravovali cirkev na príchod nášho misijného tímu LFTN. Hneď ďalšiu nedeľu som v našom zbore slúžil spolu s Viktorom (ktorý už medzičasom s rodinou odleteli na misiu do Nepálu) na tému veľkého poverenia a mohli sme tak vidieť ďalší krok ako náš zbor vchádza do medzinárodného povolania a vízie.


Kázeň v zbore v meste Smbir


S Viktorom a jeho manželkou Ivanou

LFTN23

Mesiac júl sa niesol v znamení príprav našej krátkodobej misie LFTN23. Podieľali sme sa na príprave slovenského tímu pod vedením PS Milana Presburgera a taktiež pripravovali ukrajinský lokálny tím na spoločnú službu pre Božie kráľovstvo. Do poslednej chvíle sme nevedeli či sa podarí vyskladať slovenský tím a nakoniec sa nám prihlásilo až 11 ľudí prevažne z nášho vysielajúceho zboru, čo je o 4 viac ako minulý rok!


Časť slovenského a časť ukrajinského tímu LFTN23

Boh sa opäť mocne priznal k tomuto času, ktorý sme oddelili pre službu pre Neho podstupujúc i riziko, pretože On je vždy prítomný na misii! 

Mali sme niekoľko evanjelizácii, slúžili sme v centre pre závislých. Mnoho rozhovorov na pozadí rok a pol trvajúcej vojny bolo ťažkých: „zomrel mi otec, zomrel mi spolužiak, mám blízkych ľudí na fronte, dostal som teraz povolávací rozkaz..,“ ale práve v týchto rozhovoroch mohlo prísť svetlo tam, kde je tma a beznádej, a práve preto sme tu mali byť! Vnímali sme ako sme našimi prehláseniami o Pánovi Ježišovi v centre mesta prelamovali duchovnú atmosféru. Mnoho ľudí sa s nami modlilo a odovzdalo svoje životy Ježišovi či prišlo na program po evanjelizácii, ktorý sme mali v zbore.Evanjelizácia v centre mesta Lviv

V neposlednom rade sme slúžili duchovným lídrom, pastorom a dvom cirkevným zborom v dvoch mestách (Lviv a Sambir). Boh uvoľňoval prorocké slová, uzdravoval a prinášal obnovenie, novú sviežosť a perspektívu tak, ako to vie len On! Bolo to mocné. Mali sme šialené tempo, ale oni to dali!Služba v zbore v Ľvove

Viac foto z LFTN23 si môžete pozrieť kliknutím TUViac reakcií našich misionárov LFTN23 nájdeš v prílohe tohto emailu

#PowerPlace

Po LFTN23 sme mohli všetci traja vyraziť na mládežnícký tábor nášho zboru PowerPlace. Bol to vzácny čas našľapaného duchovného programu, oddychu i adrenalínu. Na tábore som viedol skupinku. Teším sa, že bol s nami Julián a opäť vyšiel na výzvu. Na tábore mi Pán dal slovo poznania pre chalana, ktorý sa volá Levko a v zbore je od malička. Mohli sme sa spolu modliť a po dlhých rokoch pocítil Božiu prítomnosť a jednoznačne sa rozhodol pre Krista, čo plánuje v nasledujúcim období spečatiť aj vodným krstom. Teším sa, že sa ho Pán dotkol, môžeme sa ďalej rozprávať a vidím ho viac chodiť v Duchu. Veľmi sa z toho tiež tešia jeho rodičia, ktorí slúžia v evanjelizácii.


Skupinka, ktorú som viedol
Pár ďalších foto z tábora PowerPlace

Doktorantúra

Veľmi obohajujúci bol pre mňa intenzívny seminár na tému Biblická teológia a kultúra, ktorý sme mali v júli.

D. specials

V poslednom čase si stále viac uvedomujeme (najmä Ivka) potrebu služby pre rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi v našom zbore a v meste. Z vlastnej skúsenosti s Nátankom vieme, ako sa nachádzajú vo veľmi náročnej situácii. Počas cesty na Slovensko sme si pobyt predĺžili o jeden deň, aby sme si mohli vypočuť posolstvo od Nicka Vujicica. Keď sme sa vrátili na Ukrajinu, vycestovali sme do mesta Luck, kde organizácia Agapé Ukrajina už roky slúži ľuďom s invaliditou. Ďakujeme za sestru Halynu, ktorá sa s radosťou podelila o ich príbeh a fungovanie tejto služby a uvidíme, čo má Pán pre nás tu v Ľvove – už sa pomaly formuje tím. Budeme vďační za Vaše modlitby!

Uvedomujeme si, že „Nepotrebujú lekára zdraví, ale chorí.“ (Mt. 9,12) a zároveň začíname rozumieť, čo znamená proroctvo, ktoré sme dostali, keď sme čakali Nátanka – že Boh si ho použije na to, čo chce robiť na Ukrajine.


Nick Vujicic v Košiciach


Stretnutie rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením v Lucku


So sestrou Halynou a jej manželom (vľavo) a Vasylkou a Olexandrom, ktorí majú na starosti rodinnú službu v našom zbore (vpravo)

Situácia na Ukrajine

Situácia na Ukrajine je naďalej veľmi ťažká. V júli počas raketového útoku, kedy sa otriasala od explózii aj naša bytovka, zomrelo v inej časti mesta 10 ľudí, rakety k nám prileteli aj počas augusta a útoky sa pravidelne dejú počas noci, čo je o to náročnejšie. Na druhý deň bolo v meste cítiť ako sa peklo dotklo tohto miesta. Ale my sme tu, aby sme prinášali Jeho svetlo a preto prosíme, modlite sa naďalej za Božie svetlo pre Ukrajinu. Práve tento týždeň pri útokoch dronov na naše mesto zahynul 36 ročný muž.


Bytovka a nákupné centrum po raketovom útoku na naše mesto

Modlitby:

– štart novej služby D.specials

– už teraz spolu s tímom začíname prípravy kurzu Kairos, ktorý bude na prelome októbra a novembra

– tešíme sa, že môžeme vytiahnúť vzácnych služobníkov Vasylku a Olexandra z Ukrajiny, aby slúžili na rodinnej konferencii v Novom meste n.V. – modlite sa prosím za túto konferenciu.

– za to aby jeseň a zima na Ukrajine neboli tak ťažké ako minulý rok a aby bola elektrika a teplo.

Financie

Naša misijná služba je financovaná prostredníctvom pravidelných dobrovoľných darov. Pozývame Ťa stať sa našim finančným partnerom a mať aj takýmto spôsobom účasť na veciach o ktorých píšeme vyššie 🙂 Ďakujeme!

č.ú: SK50 8330 0000 0023 0189 1934

Facebook
Instagram
Email

S pozdravom Petrilákovci
(p.s. dajte nám vedieť ako sa máte vy;)LFTN2023.pdf
11010K